ZAKÚPENÉ PAROCHNE

Keď v roku 2015 projekt Vystrihaj sa Slovensko vznikal, nikto z nás, ani Vás nemohol predpokladať, v akých rozmeroch sa bude nachádzať o pár rokov neskôr :-)

Prvotná a jediná myšlienka, akým spôsobom obdarovať onkologické pacientky, bola vyrábať pre ne parochne na mieru z darovaných vlasov. A bolo to úžasné! Ako však plynie čas a projekt sa vyvíja, prax nám ukazuje, že úžasné nie je navždy dostatočné.

Práve preto prichádzame v roku 2019 s novou myšlienkou a tou je obdarovávať onkologické pacientky aj zakúpenými parochňami podľa ich výberu.

A to hlavne z týchto dôvodov:

  • ručná výroba parochne na mieru trvá 2-3 týždne
  • napriek mnohým pokusom a veľkej snahe sa nám nepodarilo nájsť viac ako 1 vlásenkárku, ktorá parochne vyrába za pre nás prijateľné cenové podmienky
  • logicky mesačne dokážeme obdarovať iba 1 až 2 onkologické pacientky
  • na zameranie parochne na mieru je nutné prísť do Bratislavy, kde vlasenkárka pracuje, čo je niekedy pre pacientu nemožné
  • parochňa zo živých vlasov si vyžaduje omnoho náročnejšiu údržbu
  • parochňu zo živých vlasov je nutné pravidelne profesionálne čistiť
  • je vyrobená z cca 300g vlasov, čo znamená, že ma omnoho vyššiu hrejivosť na pokožku hlavy

Najdôležitejším dôvodom je však to, že čím viac sa dostáva Vystrihaj sa Slovensko do povedomia ľudí, tým viac nám pribúda žiadostí o parochňu od onkologických pacientov. A kedže sú chorí dnes a o svoje vlasy prichádzajú práve teraz – parochňu potrebujú hneď.  Psychika pri onkologickom ochorení zohráva veľmi dôležitú úlohu a strata vlasov k nej rozhodne neprispieva. Práve preto sme nesmierne šťastní a vďační,  že aj nákupom hotových parochní prostredníctvom odpredaja vlasov a podpory partnerov vieme uspokojiť potreby pacientov ihneď a tak im úľaviť aspoň od jedného problému, ktorý so sebou toto ochorenie prináša.

V prípade záujmu o parochňu nám stačí napísať žiadosť a poslať lekársku správu, ktorá by nemala byť staršia ako 3 mesiace. Žiadosť môžete zaslať prostredníctvom formuláru na stránke vystrihajsaslovensko.sk v sekcii “ako požiadať o parochňu”, alebo zaslaním emailu na info@vystrihajsaslovensko.sk. Poprosíme o zaslanie presného označenia parochne, ktoré vidíte pod každou fotografiou.

Ukážka parochní, ktoré môžete vlastniť. Ak si nevyberiete z ponuky, ktorú máme na stránke, je možné navštíviť stránku www.parochnelubo.sk, kde nájdete širší výber.  Ak si vyberiete, do žiadosti stačí napísať názov a farbu parochne.

LINK: https://parochnelubo.sk/katalogparochni.html

Parochňa č. 1 JENNY/BLACK

Parochňa č. 1
JENNY/BLACK

Parochňa č. 2 Reese / terracota

Parochňa č. 2
Reese / terracota

Parochňa č. 4 Soul / warmth

Parochňa č. 3
Soul / warmth

Parochňa č. 8 Milano / color 58

Parochňa č. 4
Milano / color 58

Parochňa č. 11 Sole mono / medium brown

Parochňa č. 5
Sole mono / medium brown

Parochňa č. 13 Reese mono / brown

Parochňa č. 6
Reese mono / brown

milano_rooted malibu

Parochňa č. 7
Milano / rooted malibu

ellen_mocca

Parochňa č. 8
Ellen /mocca

sole mono _cream brulee

Parochňa č. 9
Sole Mono / cream brulee

soul_iced champagne

Parochňa č. 10
Soul / iced champange

monaco_strawberry frost

Parochňa č. 11
Monaco / strawberry frost

monaco_chestnut

Parochňa č. 12
Monaco / chestnut