NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Aké sú podmienky na darovanie vlasov?
Minimálna dĺžka vlasov v cope je 40cm, nefarbené (alebo farbené do svetlého odtieňu)

Ako postupovať, ak chcem darovať vlasy?
Urobte si fotku s dlhými vlasmi, ostrihajte sa v ktoromkoľvek kaderníctve, urobte si fotku nového účesu, fotky zdieľajte na FB s #IdemDoToho #VystrihajSaSlovensko #LigaProtiRakovine a vlásky nám pošlite na:

VSS
LIGA PROTI RAKOVINE SR
Brestová 6
821 02 Bratislava

Môžem sa ostrihať v akomkoľvek kaderníctve?
Môžete. Je na vás, kde sa ostriháte. V Bratislave to máte úplne zdarma a výhodou spriatelených kaderníctiev na našej stránke je, že od nich dostanete účes buď zdarma, alebo za zvýhodnenú cenu a odznačik.

Odznačik

Čo ak mám dlhé vlasy ale nie 40cm?
Odporúčame vám počkať. Projekt pobeží dlhodobo. Nechajte si ich dorásť do potrebnej dĺžky a zašlite nám ich neskôr:)

Čo ak sú vlasy farbené na tmavý odtieň?
Žiaľ, tieto vlásky nevieme využiť. Na tmavých vlasoch nepoznáme históriu farbenia a ich farba je už žiaľ nemenná (pri zosvetlovaní sa zničia)

Čo ak sú farbené hennou, šampónom,…?
Ak boli vlásky farbené akýmkoľvek spôsobom do tmavého alebo červeného odtieňu a farba je na nich stále vidieť (nie je úplne vymytá), vlásky nemôžeme do parochne využiť :(

Čo sa deje s vlasmi po ich zaslaní?
Vlásky dostaneme, zaregistrujeme, odvážime a zapíšeme. Niektoré vlásky putujú na parochňu a tie, ktoré momentálne nevieme na parochňu využiť nám slúžia na zaplatenie výdavkov spojených s výrobou parochne (práca parochniarky, chemické ošetrenie, materiál). No snažíme sa získavať financie z viacerých zdrojov, aby sme mohli na parochňu využiť čo najväčší počet vláskov, ktoré nám ľudia darujú.

Aké vlasy nie sú vhodné na výrobu parochne?
Vlásky, ktoré sú príliš zničené, rozštiepené, farbené na tmavo hnedé, čierne a ryšavé odtiene alebo príliš krátke vlasy. Na parochňu potrebujeme spárovať vlasy približne rovnakej farby, kvality a štruktúry. Chodí nám žiaľ veľmi veľa nepoužiteľných vláskov, čo je nám vždy veľmi ľúto, preto si treba vždy poriadne preštudovať podmienky darovania.

Koľko vlasov je potrebných na výrobu 1 parochne?
Parochňa potrebuje asi 250-300g ľudských vlasov. Z jedného strihu získame cca 60g – 80g vlasov. Čiže na naplnenie parochne potrebujeme približne 3-4 darcov. Jedna parochňa sa vyrába 2 – 3 týždne a spotrebuje sa aj iný materiál ako vlasy – antialergická čiapka, chemické prostriedky na ošetrenie,…, preto niektoré vlásky musíme využiť na financovanie aj týchto nákladov, no snažíme sa využiť práve vlásky, ktoré nevieme momentálne využiť alebo spárovať s inými vlasmi na parochňu.

Dokedy bude projekt trvať?
Dovtedy, kým nám budú chodiť ďalšie a ďalšie vlasy.

Koľko pacientiek obdarujete?
Podľa toho, koľko vhodných vláskov dostaneme na výrobu parochní.

Je parochňa od Vás pre onkologickú pacientku úplne zdarma?
Áno je. Pacientka dostane na mieru vyrobenú parochňu z pravých vlasov úplne bezplatne.